Follow Us

Ruszyła "zimowa szkółka żeglarska"
Na początku grudnia, w siedzibie Klubu Żeglarskiego „Knaga” Nowogard rozpoczęły się zajęcia teoretyczne dla dzieci, które brały udział w szkoleniach i regatach żeglarskich na naszym jeziorze. Młodzi wodniacy przyswoją dzięki temu niezbędną wiedzę, którą przyda się w trakcie.
Zarząd Klubu odpowiadają w ten sposób na sugestie rodziców dzieci, które już połknęły żeglarskiego bakcyla. Chodzi o to, żeby młodzi adepci żeglarstwa mogli nie tylko szkolić swoje umiejętności praktyczne w czasie sezonu, czyli głównie podczas kursów i regat odbywających się latem, ale też zdobywali wiedzę i umiejętności teoretyczne oraz manualne, jak np. wiązanie węzłów. Dlatego też powstał pomył, aby również w czasie, kiedy pogoda nie pozwala na żeglowanie, dzieci mogły spotykać się w „Knadze” i przyswajać informacje, które później przydadzą im się już na wodzie. „Zimową szkółkę żeglarską” będzie prowadził Dacjan Kijowski z Nowogardu, wykwalifikowany jachtowy sternik morski, doświadczony żeglarz i wieloletni członek „Knagi”, prowadzący podobne kursy w Kamieniu Pomorskim. Pomagać mu w tym będzie Zbigniew Kolibski – bosman „Knagi”.

Ustalano wspólnie, że zajęcia będą odbywać się, co dwa tygodnie, w sobotę, od godz. 11: 00. Docelowo dzieci, które będą brały udział w systematycznym szkoleniu, mają stworzyć „kadrę klubu” i reprezentować jego barwy na tach, organizowanych nie tylko na naszym jeziorze, ale również innych akwenach w regionie.